25
Gru

Płytę „In America” Tomka Grochota można już kupić, ale jej oficjalna premiera z udziałem Eddiego Hendersona odbędzie się 24. lutego w klubie Metrum podczas LOTOS Jazz Festival 19. Bielskiej Zadymki Jazzowej!
tgq_in_america_front_okladki_light

Kategorie:   Nowości

Napisz komentarz

19
Gru

23 lutego rozpocznie saksofonową Zadymkę alcistka Karolina Strassmayer, a wieczór zakończy David Sanchez,
DAVID SANCHEZ, muzyk rodem z Puerto Rico, zdobywca 4. nagród Grammy. Już na początku kariery (późne lata 80.) improwizował skomplikowane i potężne saksofonowe sola. Niezależnie od perfekcyjnie wykonanej bebopowej formy i szerokiego zakresu jazzowych idiomów, muzyka Sancheza przesycona jest liryką i duchem kompozycji Heitora Villa Lobosa – brazylijskiego kompozytora muzyki klasycznej. Łącząc ze sobą dwa tak wyraziste gatunki muzyki, jakimi są wielkomiejski jazz i klasyczna muzyka południa kontynentu, Sanchez wykazuje, że kulturowe aspekty północy i południa Ameryki ściśle ze sobą korespondują. Sanchez kontynuuje wzbogacanie swojego języka jazzu wpływami afrykańskiej, afrokubańskiej i karaibskiej kultury.
Na Zadymce wystąpi w znakomitym składzie:
David Sanchez – sax
Luis Perdomo – piano
Ricky Rodriguez – bass
Obed Calvaire – drums

Kategorie:   Nowości

Napisz komentarz

14
Gru

23 lutego wieczór w klubie Klimat należał będzie do dwóch saksofonistów, a w zasadzie do saksofonistki i saksofonisty. Na początku, po raz pierwszy w Polsce zobaczymy i usłyszymy KAROLINĘ STRASSMAYER. To pochodząca z Austrii saksofonistka altowa, pierwsza kobieta w nagrodzonej Grammy WDR Big Band Cologne. W jej kwartecie wystąpi również DRORI MONDLAK. Perkusita, bandleader, od ponad dwudziestu lat grający na nowojorskich scenach jazzowych. Występował z takimi gwaizadmi, jak: Frank Foster, Joe Williams, Don Friedman, Lynn Seaton, Danny Mixon, Ron McClure, Chris Potter, Lew Tabackin, Ernestine Anderson. Karolina i Drori rozpoczęli współpracę w 2000 roku w Nowym Jorku. Kwartet KLARO! prezentuje połączenie europejskiej muzyki klasycznej i folkowej, rytmicznych, swingowych melodii amerykańskiego jazzu oraz współczesnej muzyki improwizowanej.

Kategorie:   Nowości

Napisz komentarz

13
Gru

Trwają prace nad nowym projektem Nicholas Payton and Afro-Caribbean Mixtape. Płyta ukaże się 6 lutego w USA, a jej europejska premiera odbędzie się 22 lutego na Zadymce. NICHOLAS PAYTON, laureat Nagrody Grammy, to jeden z czołowych światowych trębaczy jazzowych, a zarazem multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i działacz jazzowy znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań. W bielskim klubie Klimat zespół wystąpi w składzie:
Nicholas Payton – trumpet
Braylon Lacy – bass
Joe Dyson – drums
Daniel Sadownick – percussion
DJ Lady Fingaz – turntables

Kategorie:   Nowości

Napisz komentarz

11
Gru

W 2017 roku obchodzić będziemy stulecie urodzin jednej z najważniejszych wokalistek jazzowych XX wieku – Elli Fitzgerald. Z tej okazji słynna amerykańska wokalistka Jane Monheit wydała album Songbook Session:: The Music of Ella Fitzgerald. Jest on efektem współpracy Monheit z wybitnym trębaczem i kompozytorem – Nicholasem Paytonem. To właśnie para tych muzyków będzie firmowała pierwszy dzień festiwalowych prezentacji w ramach koncertów z cyklu „Klimaty jazzu”.
Obydwa koncerty będą polskimi premierami.
Płyta Monheit uzyskała pięć gwiazdek w recenzji All About Jazz.

Kategorie:   Nowości

Napisz komentarz

następne wpisy

Kategorie

Archiwum

wszyscy

Wykonawcy

Karolina Strassmayer & Drori Mondlak - KLARO!

Pochodząca z Austrii saksofonistka altowa, kompozytorka, pierwsza kobieta grająca w nagrodzonej Grammy WDR Big Band Cologne.

David Sanchez Carib

Saksofonista pochodzący z Puerto Rico. Sześciokrotnie nominowany, 2-krotny zdobywca nagrody Grammy.

Nicholas Payton, Afro-Caribbean Mixtape

Laureat nagrody Grammy, jeden z czołowych światowych trębaczy jazzowych, multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor.

Kalendarz

Grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Wydarzenia
  • No events.