top of page
tlo_jazz.png

CHRIS

BOTTI

24.jpg

24.06.2021

WYKONAWCY

Chris Botti - Trumpet

Lee Pearson - Drums

Reggie Hamilton - Bass

Leonardo Amuedo - Guitar

Holger Marjamaa - Piano

Andy Snitzer - Sax

Caroline Campbell - Violin

Sy Smith - Vocal

Jonathan Johnson - Vocal

CHRIS BOTTI
to jeden z najbardziej docenianych, współczesnych instrumentalistów, który równie swobodnie porusza się w obrębie JAZZU, jak i muzyki popularnej. Jego twórczość, daleko wykracza poza jeden gatunek. Swoje płyty sprzedaje w milionach egzemplarzy, a jego nazwisko można także zobaczyć na wielu albumach nagranych z innymi artystami lub na ścieżkach do muzyki filmowej. W ciągu ostatnich trzydziestu latach Chris Botti współpracował z największymi gwiazdami na całym świecie. Do tej elity zaliczają się: Sting, Lady Gaga, Michael Bublé, Paul Simon, Steven Tyler, czy Frank Sinatra. Występował na największych scenach świata. Nagrał dziewięć albumów, a za „Impressions” otrzymał w 2013 roku nagrodę Grammy w kategorii „Best Pop Instrumental Album”.

W muzycznym show Chrisa Botiiego wystąpią goście specjalni:

 

Sy Smith określana jest „królową undergroundowego soulu”. Ta pochodząca z Los Angeles piosenkarka, autorka tekstów i producent kultywuje scenę nu-soul w tym mieście i jest jedną z najbardziej postępowych artystów tego gatunku. Obdarzona niezwykłym głosem bez wysiłku przechodzi od głośnego, szorstkiego altu aż do stratosferycznego rejestru gwizdów sopranowych Wydała 5 albumów studyjnych, a najnowszy projekt „Czasami róża wyrośnie w betonie” doceniany jest przez krytyków na całym świecie za liryczną zręczność Smith, jej kapryśny głos (często kolorowany bardzo charakterystycznym rytmicznym swingiem) i jej zdolność do opowiadania muzycznych historii.

Kariera Smith rozpoczęła się od udziału w realizacjach największych koncertów amerykańskiej branży muzycznej. Śpiewała wspierające wokale Whitney Houston , Sheila E. , Meshell Ndegeocello , Chaka Khan , Usher , Macy Gray i The Rickey Minor Band (oraz w American Idol przez sześć sezonów i The Tonight Show z Jayem Leno ). Ostatnio jednak przykuła uwagę miłośników jazzu jako gość specjalny występujący ze zdobywcą nagrody Grammy, trębaczem Chrisem Bottim. Publiczność na całym świecie podziwia współbrzmienie niezwykłego głosu Smith i czarujących dźwięków trąbki Bottiego.

Caroline Campbell solowo koncertuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Jej występy można zobaczyć m.in. w Carnegie Hall, Kennedy Center czy Sydney Opera House. Dzięki swojej wirtuozerii i zakresie współpracy z artystami sceny klasycznej i rozrywkowej dostała przydomek „skrzypaczki gwiazd” i niejednokrotnie była zapraszana do współpracy w duetach z wielkimi nazwiskami.

Caroline występowała i nagrywała dla bardzo wielu światowej sławy artystów, takich jak: Sting, Black Eyed Peas, Carrie Underwood, Paul McCartney, Barbra Streisand, Beyoncé, Norah Jones, Justin Timberlake, Andrea Bocelli, Herbie Hancock, TI, Diana Krall, Alicia Keys, Rod Stewart, Rihanna, Neil Diamond, Seal, Lionel Richie, Natalie Cole, Michael Bublé, Jaime Foxx, Avril Lavigne, Kelly Clarkson, Red Hot Chili Peppers, Carlos Santana, Queen Latifah, Josh Groban, John Legend, Adam Sandler czy Gnarls Barkley.

Regularnie koncertuje z jazzowym trębaczem Chrisem Bottim, z którym wystąpi również na naszej Zadymce.

bottom of page