top of page
tlo_jazz.png

JAZZ 

FAJNY JEST

wyd_1.jpg

24.06.2021

25.06.2021

26.06.2021

WYKONAWCY

 

PINK FREUD

NENE HEROINE
WOJCIECH MAZOLEWSKI - NOWY PROJEKT 

Jazz Fajny Jest to tytuł kultowej audycji radiowej Wojciecha Mazolewskiego, której najpierw słuchaliśmy w Radiowej Trójce a obecnie w newonce.radio. Podczas audycji Wojtek dzieli się ze słuchaczami muzycznymi perełkami, które odnajduje na sklepowych półkach z winylami podczas tras koncertowych w różnych częściach świata.

„Jazz to dla mnie muzyka, która otwiera nowe horyzonty, a także daje wolność tworzenia i inspirowania się nawzajem. Są w niej wszystkie emocje, które towarzyszą każdemu z nas. Jest radość, szaleństwo, miłość, zaduma, wzruszenie a czasem też smutek. Jazz jest jak życie – pełen niespodzianek” – mówi Wojtek Mazolewski.

Koncerty, które zaprezentuje na Rynku też są swoistymi muzycznymi perełkami, z którymi nie spotykamy się na co dzień.

 

Pink Freud „piano forte brutto netto” (PL) premiera live

Pink Freud, nazywany towarem eksportowym polskiej kultury, to fenomen na krajowej, ale przede wszystkim zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjną definicję muzyki jazzowej i stanowi eklektyczną mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum’n’bass i jungle, a także punkowej energii.

 

„Od dawna przygotowywaliśmy ten album i poświęciliśmy mu dużo czasu, żeby w pełni oddawał nasze pasje, przeżycia i przygody, jakich mieliśmy szczęście razem doświadczyć. Utwory powstawały podczas tras koncertowych i zaraz po nich, kiedy po powrocie do domu spływały wrażenia i emocje. Tym razem wszystko wzięliśmy w swoje ręce. Sami ten materiał nagraliśmy i wyprodukowaliśmy i po raz pierwszy mam poczucie, że brzmi to tak, jak powinno, i ma moc. Początki tego procesu można datować na 2016 rok, dzięki czemu jest to kompletny, aktualny obraz muzyczny zespołu”. Wojtek Mazolewski

 

skład Pink Freud:
Wojtek Mazolewski – gitara basowa
Adam Milwiw-Baron – trąbka i elektronika
Karol Gola – saksofon barytonowy

Rafał Klimczuk – perkusja.

 

Nene Heroine (PL)

 

Nene Heroine to zespół poruszający się w stylistyce jazz/psyhodelic rock. Debiutancki album Total Panorama został wydany przez niezależne trójmiejskie wydawnictwo Alpaka Records, zawiera siedem zróżnicowanych kompozycji, które dosłownie zabierają słuchacza w psychodeliczny ''trip''. Muzyka Nene Heroine to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych melodii wykonywanych przez grupę wybitnych muzyków.

 

Skład Nene Heroine

Peter Stanley Chester (Piotr Chęcki) – saksofon
Michael Zismann (Michał Zienkowski) – gitara
Simon Burns (Szymon Burnos) – klawisze
Tony Sadeky (Tomek Sadecki) – gitara basowa
Stan Corazon (Sławek Koryzno) – perkusja

 

Wojciech Mazolewski – Nowy Projekt – premiera

 

Program koncertu wypełnią najnowsze utwory Wojtka Mazolewskiego powstałe w czasie pandemii. „To muzyka, która zrodziła z potrzeby poszukiwania wewnętrznego spokoju, harmonii ze sobą i światem oraz pozytywnej energii w każdej sytuacji. Otwieramy sie i rozpoczynamy nowy rozdział. To materiał w procesie kształtowania swojej formy – tak o projekcie mówi autor. Wraz z zaproszonymi muzykami, Joanną Dudą i Krzysztofem Kawałko, Mazolewski pracował nad tą muzyką przez ostatnie miesiące, a efekty wspólnie przedstawią podczas Bielskiego koncertu.

bottom of page