top of page
tlo_jazz.png

THE JAKOB

MANZ PROJECT

25.06.2021

26.06.2021

"RONDO JAZZU"

Jakob Manz - saksofon altowy
Hannes Stollsteimer - fortepian
Frieder Klein - gitara basowa
Paul Albrecht - perkusja

jacon.jpg

W Jakob Manz Project młody saksofonista gromadzi wokół siebie znakomitych muzyków:

Paul Albrecht przetwarza swoją skórę i metal jak chytry stary mistrz, któremu bogowie dali całą energię młodości na jeden wieczór. Jego gra wzbudza niedowierzające zdumienie szerokiego grona odbiorców. Jest pianistą z ogromną wszechstronnością i otwartym uchem.

Hannes Stollsteimer penetruje żywe, porywające solówki na saksofonie w idealnych momentach – czasami z ultra twardymi, szybkimi riffami funk, czasami z oszczędnie dozowanymi kopnięciami, czasami z kremowymi przejściami. Jako solista doprowadza swoją przemyślaną grę do ekstremum. 

Frieder Klein s bas elektryczny świeci z każdym dźwiękiem z jędrność geologicznej  w wymiarze czasowym, czy chwyt palcami struny szybko lub irytująco powolny. Jego specjalnością są zawiłe rytmicznie, wściekłe linie o zadziwiającej melodyjności. 

 

Muzyczne osobowości łączą się w Jakob Manz Project w unikalne brzmienie zespołu, które wciąż nabiera nowych kolorów dzięki wzajemnej inspiracji i kreatywnej interakcji. Energia zespołu przenosi się na publiczność w bardzo bezpośredni i emocjonalny sposób. Słuchacz doświadcza głębi nowoczesnego groove i muzyki soul oraz magicznego i spokojnego przepływu aktualnego jazzu: dynamicznego i energetycznego wieczoru, którego szybko nie zapomnisz.

bottom of page