top of page
tlo_jazz.png

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA NA SZYNDZIELNI

23.jpg

23.06.2021

WYKONAWCY


Voo Voo

Dagadana

23. edycję festiwalu w wersji "Zadymka Open Air" rozpocznie wyjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię, gdzie w Noc Świętojańską na plenerowej scenie, na wysokości 1000 mpn gospodarzem będzie Wojciech Waglewski i legendarna grupa Voo Voo, która w tym roku obchodzi 35-lecie istnienia.
W materiałach promocyjnych zespołu czytamy: „Osobliwy to czas na świętowanie 35-lecia działalności zespołu, jednak jak wiadomo „ta zima kiedyś musi minąć”, a pojazd z marką Voo Voo, mający na liczniku kilka tysięcy koncertów i przeszło 40 albumów, wciąż mknie przed siebie i nie wygląda na to, by miał w ogóle zwolnić. Zadymka to ważny akcent obchodów „koralowych godów” zespołu. Wojciech Waglewski o jubileuszu mówi tak: „No i postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie.

 

Powody są trzy:
1. Nie wydaje nam się sensowne czekać na 40 lecie bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi.
2. 35 dodać 35 daje 70 a to z kolei po odjęciu 0 daje 7 czyli tytuł naszej ulubionej płyty.
3. Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło?(…)”

Podczas Nocy Świętojańskiej wystąpi także Dagadana, polsko-ukraiński zespół muzyczny, łączący elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki i world music. W czerwcu 2019 roku zespół zagrał na jednym z największych festiwali na świecie Glastonbury. Dagadana to laureat nagrody Fryderyka 2011 w kategorii Album Roku Folk / Muzyka Świata. Na zadymkowym koncercie usłyszymy utwory z najnowszej płyty zespołu pt. Tobie".

 

W cenie biletów organizatorzy zapewiają wjazd i zjazd kolejką na Szyndziewlnię o określonych godzinach. Prosimy szczególowo zapoznać się z instrukcjami zamieszczonymi na stronie

bottom of page