top of page

TEŻ ZA TOBĄ TĘSKNIŁEM...


W 1962 roku spotkało się dwóch najbardziej wpływowych i utalentowanych instrumentalistów, jakich Kuba kiedykolwiek wyprodukowała. Saksofonista/klarnecista Paquito D’Rivera został zaproszony, by posłuchać pianisty Chucho Valdésa w lokalnym klubie w jego dzielnicy Marianao w południowej Hawanie. Wkrótce, wspólnie zaczęli kształtować jazz na Kubie. Ich drogi rozdzieliły się w 1980 roku, kiedy D’Rivera opuścił Kubę. Sześćdziesiąt lat po pierwszym spotkaniu panowie spotkali się w studio, aby stworzyć monumentalne nagranie. Ich album I Missed You Too! to pierwsze nagranie D’Rivery i Valdésa, odkąd obaj byli członkami najbardziej wpływowego kubańskiego zespołu jazz/fusion, Irakere.


Chucho Valdés i Paquito D'Rivera – dwie z największych postaci kubańskiej muzyki – spotykają się ponownie w czerwcu 2022 roku, występując razem w ramach wspólnej światowej trasy Reunion Tour, prezentując nowy album I Missed You Too, który ukaże się w Sunnyside Nagrywa w lipcu 2022 r. Chucho Valdés, afro-kubański kompozytor i pianista jazzowy oraz założyciel grupy Irakere - jednej z najbardziej transcendentalnych grup w całej muzycznej historii karaibskiego kraju - oraz Paquito D'Rivera, kubański mistrz jazzu, klarnecista i saksofonista, połączy swoją sztukę i muzykę wykonując stare hity, część z nich to już standardy Latin Jazz, klasyki z repertuaru latynoamerykańskiego, a także nowe kompozycje.


Chucho Valdés, fortepian; Paquito D’Rivera, saksofon, klarnet; Diego Urcola, trąbka i puzon wentylowy; Dafnis Prieto, perkusja; Roberto Vizcaino Jr., perkusja, Armando Gola, bas akustyczny i elektryczny.


Okładka albumu autorstwa Omara Corralesa Mora.


Zadymkowy koncert w ramach światowej trasy Reunion Tour odbędzie się 25 czerwca w Cavatina Hall.

65 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page