top of page
EthnoJazzBeskidy_RGB_logo_2_color.png

ETHNO JAZZ BESKIDY

WYKONAWCY - JABŁONKÓW

Jablunkov_grafika na wydarzenie (2).png

17 WRZEŚNIA W JABŁONKOWIE PREMIEROWY KONCERT
W RAMACH ETHNO JAZZ BESKIDY ZAPREZENTUJE MIĘDZYNARODOWY ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

Stepanka Balcarova (CZ) - trąbka, kompozycja

Tomas Celis Sanchez (Meksyk) - konga, instr. perkusyjne

Abbley Badij (Senegal) - kora, śpiew, djembe

Marian Mazur – (CZ) skrzypce

Ondřej Pazdera (CZ) altówka

Štěpánka Balcarová to czeska trębaczka, kompozytorka i dyrygentka. Ukończyła Wydział Jazzu AM w Katowicach, następnie studiowała kompozycję i aranżację w Grazu w Austrii pod okiem znanego kompozytora i lidera zespołu Eda Partyki. Štěpánka mieszka obecnie w Pradze. Wykłada w Konserwatorium im. Jaroslava Ježka oraz na wydziale jazzu Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze. Jest liderką kilku zespołów: jazzowego big bandu Concept Art Orchestra, septetu z polską wokalistką Małgorzatą Hutek oraz czesko-polskiego kwintetu Inner Spaces. Gra również w zespole muzycznym Trialog prowadzonym przez Petra Kořínka. Od 2019 roku prowadzi audycję muzyczną dla czeskiego radia Jazzový podvečer. Słuchacze mogą usłyszeć audycję w każdą czwartą niedzielę miesiąca od godziny 18:00 na stacji Wełtawa.

https://stepankabalcarova.cz/

Tomas Celis Sanchez urodził się w Meksyku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Ciudad de México, którą ukończył w klasie kontrabasu. Swoją karierę muzyczną realizuje, jako instrumentalista perkusyjny. Od blisko 20 lat mieszka w Krakowie. Jest uznanym sidemanem, docenianym przez muzyków w Polsce i za granicą. Współpracował m.in. z Olą Turkiewicz, Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem, Karoliną Glazer, Martyną Jakubowicz oraz z zespołami Raz Dwa Trzy i Zakopower. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych m.in. w Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival, Kikinda w Serbii. Koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz w Instytucie Polskim w Lipsku. Tomas Celis Sanchez to czarodziej szelestów i subtelnych brzmień wydobywanych z instrumentów, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. Udu, djembe, rain stick, kongo i dziesiątki oryginalnych urządzeń do produkcji brzmień: dzwoneczków, muszli, patyczków i innych to magiczny świat muzyki Tomasa.

https://www.facebook.com/tomas.celissanchez

Ablaye Badji – to multiinstrumentalista pochodzący z Senegalu, członek sławnej rodziny griotów – Cissoko. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach, z których najbardziej pokochał korę.

Jego styl gry na korze jest unikatowy, a wirtuozeria, talent i niesamowity głos dodają tworzonej przez niego muzyce charakteru.

https://www.facebook.com/abdoulaye.badji.313

Ondřej Pazdera gry na skrzypcach uczył się w konserwatorium Janáčka w Ostrawie. Obecnie uczy w podstawowej szkole muzycznej w Jablonkowie i gra na altówce w znanej na Zaolziu Kapeli Lipka.

https://www.facebook.com/Kapelalipka

Marian Mazur pochodzi z małej wioski na Zaolziu Milików. Mieszka w Czeskim Cieszynie. Pracuje jako aktor w teatrze lalek w Ostrawie. Od 17 lat gra w Kapeli Lipka jako drugi skrzypek.

https://www.facebook.com/Kapelalipka

bottom of page