top of page

Acerca de

EJB 2023 - 14. sobota / Szyndzielnia

KAPELA GÓRALSKA ŚTYRY I PRZYJACIELE od 25 lat związana jest z Bielską Zadymką Jazzową. Powstała z potrzeby wspólnego muzykowania oraz kultywowania tradycji góralskich. Ich repertuar obejmuje muzykę Karpat, w szczególności górali polskich, jak również melodie słowackie, węgierskie, bałkańskie. Poza tradycyjnym przekazem, kapela tworzy własne aranżacje.

KAPELA ZE WSI WARSZAWA istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje ludowych melodii tanecznych, tańców, ballad i wiejskich pieśni, wykonywane z wykorzystaniem archaicznych instrumentów i tzw. białego głosu. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, ich pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco nowocześnie i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy.

SKALPEL – polski duet nu jazzowy tworzony przez Marcina Cichego i Igora Pudłę. Obaj są didżejami i producentami nagrań. Wspólnie zaczęli tworzyć w 2000 r., a w 2004 r. podpisali kontrakt z brytyjską wytwórnią Ninja Tune. Ich muzyka to połączenie tradycji z nowoczesnością. Do tworzenia własnych utworów wykorzystują głównie polski jazz z lat 60. i 70. nadając mu całkowicie nowe brzmienie.

PROGRAM DLA POSIADACZY BILETÓW NA -  EJB 2023 - 14. sobota / Szyndzielnia. 

18.00 – 18.30 / Dolna Stacja Kolejki na Szyndzielnię
Przejazd uczestników festiwalu z Bielska-Białej na Szyndzielnię. (2)

20.00 / Schronisko PTTK na Szyndzielni (1) (2)
Powitanie – Kapela Góralska Śtyry i Przyjaciele
Koncert 4 – Kapela ze Wsi Warszawa
Koncert 5 – Skalpel

Muzykowanie przy watrze, jam session.

23.45 / Górna Stacja Kolejki na Szyndzielni
Przejazd uczestników festiwalu z Szyndzielni do Bielska-Białej (2)


 

(1) Dotyczy osób, które wykupiły pakiet Muzycznych Wędrowców.

(2) Dotyczy osób, które wykupiły bilet na dany koncert.

bottom of page