top of page

pon., 24 lut

|

Klub Klimat

LAKECIA BENJAMIN

Lakecia Benjamin to amerykańska saksofonistka jazzowa, funki i R&B. Jest przedstawicielką młodej sceny nowojorskiej. Występowała już z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder, Alicia Keys, The Root i Macy Gray.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
LAKECIA BENJAMIN
LAKECIA BENJAMIN

Czas i lokalizacja

24 lut 2020, 19:00

Klub Klimat, Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała, Polska

O wydarzeniu

Lakecia Benjamin to amerykańska saksofonistka jazzowa, funki i R&B. Jest przedstawicielką młodej sceny nowojorskiej. Występowała już z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder, Alicia Keys, The Root i Macy Gray. Grała w Białym Domu dla prezydenta Baracka Obamy w 2009 roku. Wydała dotychczas trzy płyty. Nagrywając i koncertując z zespołem Lakecia Benjamin and Soul Squad dała się poznać jako muzyk zainspirowany klasycznymi brzmieniami Jamesa Browna, Maceo Parkera, Sly i Family Stone i the Meters. Jej czwarty krążek, który ukaże się początkiem 2020 roku w USA, a którego premiera europejska będzie miała miejsce na Bielskiej Zadymce Jazzowej, poświęcony jest muzyce Johna Coltrane’a – jednego z najwybitniejszych twórców i reformatorów jazzu. 

LAKECIA BENJAMIN: PURSUANCE/THE MUSIC OF THE COLTRANES Lakecia Benjamin – saksofon altowy David Bryant – fortepian Lonnie Plaxico – kontrabas Darrell Green – perkusja Charenne Wade – wokal

https://youtu.be/C_p79u6xJUU

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page