HISTORIA

BIELSKIEJ ZADYMKI JAZZOWEJ

1999 

Jan Ptaszyn Wróbleski Sextet  
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Robert Majewski trumpet
Henryk Miśkiewicz sax
Wojciech Niedziela piano
Jacek Niedziela d.bass
Michał Miśkiewicz drums

 

Simple Acoustic Trio  
Tomasz Stańko trumpet
Marcin Wasilewski piano
Sławomir Kurkiewicz d.bass
Michał Miśkiewicz drums

 

Head Up    
Grzegorz Piotrowski sax
Łukasz Golec trumpet
Paweł Golec trombone
Wiesław Sałata bass
Bartłomiej Jakubiec guitar
Tomasz Szymuś keys
Robert Luty drums

Kazimierz Jonkisz i goście  
 

Kazimierz Jonkisz drums
Wojciech Karolak piano
Henryk Miśkiewicz sax
Piotr Baron sax
Stanisław Piotrowski d.bass
Janusz Zabiegliński sax

 

Prowizorka Jazz Band  
Tomasz Sacha gębofon
Jacek Korohoda guitar
Jan Kalinowski guitar
Stanisław Piotrowski d.bass
Leszek Szczerba sax

 

Formacja SST    
Iwona Loranc voice
Jan Stachura bass
Krzysztof Maciejowski piano
Marcin Żupański sax

2000 

Alchemik    
Grzegorz Piotrowski sax
Łukasz Golec trumpet
Paweł Golec trombone
Marcin Masecki piano
Marcin Murawski d.bass
Robert Luty drums
Krzysztof Dziedzic drums

 

Adam Kawończyk Quintet  
Adam Kawończyk trumpet
Marcin Żupański sax
Tomasz Pala piano
Eugeniusz Kubat d.bass
Ryszard Balcer drums

 

Michał Urbaniak i Golec Orkiestra  
Michał Urbaniak violin
Łukasz Golec trumpet
Paweł Golec trombone
Jarosław Zawada violin
Zbigniew Michałek violin
Edyta Mędrzak viola
Grzegorz Juroszek viola
Andrzej Małyjurek d.bass
Maciej Rosenberg
Krzysztof Puszyński accordeon
Jarosław Grzybowski percussion

Tri Colore    Iwona Loranc vocalKrzysztof Maciejowski pianoJan Stachura d.bass

Lora Szafran i Sextet Jana Ptaszyna Wróblewskiego
Lora Szafran vocal
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Henryk Majewski trumpet
Henryk Miśkiewicz sax
Wojciech Niedziela piano
Jacek Niedziela d.bass
Marcin Jahr drums

 

Jarosław Śmietana Quartet  
Jarosław Śmietana guitar
Piotr Wyleżoł piano
Adam Kowalewski d.bass
Adam Czerwiński drums

 

Piotr Wojtasik Quintet  
Piotr Wojtasik trumpet
Maciej Silkała sax
Tomasz Szukalski sax
Sławomir Kurkiewicz bass
Krzysztof Dziedzic drums

 

Formacja Jazzowa Urszuli Dudziak
Urszula Dudziak vocal
Andrzej Jagodziński piano
Henryk Miśkiewicz sax
Adam Cegielski bass
Czesław Bartkowski drums

 

Jazz Band Ball Orchestra  
Jan Kudyk trumpet
Jacek Mazur sax
Marek Michalak trombone
Wojciech Groborz piano
Tolek Lisiecki d.bass
Wiesław Jamioł drums

2001 

Janusz Muniak = Nothing But Swing
Janusz Muniak sax
Ondrej Krajnak piano
Robert Ragan bass
Peter Solarik drums

 

Nowi Sami Swoi i Wayne Bartlett
Wayne Bartlet vocal
Zbigniew Czwojda trumpet
Janusz Brych sax
Igor Pietraszewski sax
Tomasz Kasiukiewicz trombone
Zdzisław Babiarski piano
Marek Hebko bas
Marek Wesołowski drums
Adam Pierończyk Interzone
Adam Pierończyk sax
Mircea Tiberian piano
Martin Gjakonowski bas
Maurice De Martin drums

 

Formacja Międzynarodowa SST  
Michal Zacek sax
Marcin Żupański sax
Szczepan Gazik guitar
Eugeniusz Kubat bas
Ryszard Balcer drums

 

Jan Ptaszyn Wróblewski Septet  
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Henryk Majewski trumpet
Henryk Miśkiewicz sax
Wojciech Niedziela piano
Jacek Niedziela d. bass
Robert Majewski trumpet
Marcin Jahr drums
Tomasz Szukalski sax
Karel Ruzicka piano

Simple Acoustic Trio i goście  
Bernt Rosengren sax
Tomasz Stańko trumpet
Marcin Wasilewski piano
Sławomir Kurkiewicz bass
Michał Miśkiewicz drums

 

Kazimierz Jonkisz Quartet  
Kazimierz Jonkisz drums
Peter Cardarelli sax
Martin Marincak bas
Jonas Gonda piano

 

Jose Torres y Salsa Tropical  
Jose Torres percussion
Milogros Abreu Machado vocal
Tomas Celis Sanchez percussion
Alexis Vinent Batalla dance
Andrzej Rusek bas
Marek Rajss percussion
Tadeusz Leśniak piano
Jarosław Kędziora sax
Jarosław Spałek trumpet
Jerzy Skalski trumpet

 

Kamil Kuźnik i Springfield Jazz Combo
Kamil Kuźnik vocal
Dorota Zaziąbło piano
Marcin Bożek bas
Maciej Caputa drums

2002 

Woobie Doobie  
Wojciech Olszak piano
Michał Grymuza guitar
Marcin Nowakowski sax
Michał Dąbrówka drums
Wojciech Pilichowski bass

 

Hiram Bullock Trio  
Hiram Bullock guitar
Krzysztof Zawadzki drums
Marcin Pośpieszalski bass

 

Anna Maria Jopek Barefoot  
Anna Maria Jopek vocal
Leszek Możdżer piano
Henryk Miśkiewicz sax
Marek Napiórkowski guitar
Robert Kubiszyn bass
Cezary Konrad drums

 

Wojtasik Quartet  
Piotr Wojtasik trumpet
John Gross sax
Paul Imm d. bass
Krzysztof Dziedzic drums

 

Grzegorz Kapołka Trio  
Grzegorz Kapołka guitar
Darek Ziułek bass
Irek Głyk drums
Jan Ptaszyn Wróblewski

Czwartet plus Kwartet  Jan Ptaszyn Wróblewski saxGrzegorz Nagórski tromboneMarek Romanowski tromboneSvatopluk Kosvanec trombonePremek Tomsicek tromboneWojciech Niedziela pianoJaromir Honzak d. bassMarcin Jahr drums



 

Piotr Baron Bogurodzica  
Piotr Baron sax
Artur Dutkiewicz piano
Piotr Wojtasik trumpet
Jaromir Honzak d. bass
Kazimierz Jonkisz drums

 

David Murray    
David Murray sax
Nicola Muresu bass
Antonio Ciacca piano
Amadeo Ariano drums

 

Formacja SST  
Beata Przybytek vocal
Dorota Zaziąbło piano
Marcin Żupański sax
Krzysztof Maciejowski violin
Robert Szewczuga bass
Ryszard Balcer drums

 

Zbigniew Namysłowski Quartet  

Jan Karpiel Kapela Góralska  
Zbigniew Namysłowski sax
Krzysztof Herdzin piano
Olo Walicki bass
Grzegorz Grzyb drums
Jan Karpiel
Piotr Majerczyk
Stanisław Michałczak
Wojciech Topa
Jan Zatorski

 

Blue Mind Quartet  
Dominik Bukowski vibes
Konrad Zemler guitar
Michał Jaros d. bass
Sebastian Frankiewicz drums

2003 

Ewa Bem i Andrzej Jagodziński Trio
Ewa Bem vocal
Andrzej Jagodziński piano
Adam Cegielski d.bass
Czesław Bartkowski drums

 

Jaskułke Dziedzic Projekt FSD
Sławomir Jaskułke piano
Jerzy Małek trumpet
Piotr Wyleżoł keys
Robert Kubiszyn bass
S. Vibe sample
Krzysztof Dziedzic drums

 

Richard Galliano Trio
Richard Galliano accordeon
Jean Marie Ecay guitar
Jean Philippe Viret d.bass

 

Blue Mind Quartet
Dominik Bukowski vibes
Konrad Zemler guitar
Michał Jaros d.bass
Sebastian Frankiewicz drums

 

Beata Przybytek Quintet
Beata Przybytek vocal
Tomasz Grzegorski sax
Wojciech Groborz piano
Robert Szewczuga bass
Ryszard Balcer drums
Jan Ptaszyn Wróblewski sax

 

Adam Pierończyk Digivooco
Adam Pierończyk sax
Gunnar Geisse bass
Tadeusz Studnik keys
Cristoph Hillman percussion

Chico Freeman Quartet
Chico Freeman sax
Mario Cannonge piano
Manc Koviac d.bass
Harry Tanschek drums

 

Wróblewski Tartanus Ultratradycyjne Duo
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Paweł Tartanus banjo

 

Rei Ceballo y Calle Sol
Rei Ceballo piano
Renell Valdes Cepero vocal
Milagros Abreu Machado vocal
Alexis Vinent Batalla vocal
Jose Manuel Alban Juarez drums
Paweł Mazurczak bass
Mikołaj Wielecki congas
Hubert Zemler percussion
Piotr Ziarkiewicz trumpet
Marcin Ołówek trumpet
Marcin Gańko sax
Dariusz Plichta trombone

 

Monty Waters Quartet

Monty Waters sax
Michał Tokaj piano
Martin Marincak bass
Kazimierz Jonkisz drums
Sąsiedzi Duo
Jan Freicher vibes
Dominik Rosłon vibes

 

Giganci gitary
Jacek Królik guitar
Ryszard Sygitowicz guitar
Mieczysław Jurecki bass
Adam Niedzielin keys
Piotr Królik drums
Marcin Furmański vocal
Jarosław Śmietana guitar
Stefan Machel guitar
Krzysztof Ścierański bass

Raminiak Garbowski

Gradziuk Trio

2004 

Banaszak Wróblewski Quartet
Hanna Banaszak vocal
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Jacek Niedziela d.bass
Wojciech Niedziela piano
Marcin Jahr drums

 

Jerzy Tatarak Quintet
Jerzy Tatarak sax
Wojciech Karolak piano
Zbigniew Wegehaupt d.bass
Andrzej Dąbrowski drums
Jerzy Czekalla guitar

 

Till Broenner Trio
Till Broenner trumpet
Bruno Muller guitar
Christian Von Kaphengst bass

 

Bossa Nova Legends
Leny Andrade vocal
Pery Ribeiro vocal
Kim Barth sax
Paulo Morello guitar
Joao Carlos Coutinho piano
Lucio Nascimento bass
Adriano De Oliveira drums


 

Simple Acoustic Trio
Marcin Wasilewski piano
Sławomir Kurkiewicz d.bass
Michał Miśkiewicz drums

 

Roy Hargrove Quintet
Roy Hargrove trumpet
Justin Robinson sax
Ronnie Mathews piano
Dwayne Burno d.bass
Willie Jones III drums

 

Gojs Band
Krzysztof Maciejowski violin
Jan Stachura guitar
Marcin Żupański sax
Wojciech Golec accordeon
Robert Szewczuga bass
Olek Wilk drums

 

Klezmer&Tango Quartet
Henrik Albrecht piano
Tilo Erlenbusch bandoneon
Dimitry Reznik violin
Nils Imhorst d.bass

 

Timeless

2005

Gutbucket
Ken Thomson sax
Ty Citerman guitar
Eric Rockwin bass
Paul Chuffo drums

 

NoJazz
Philippe Sellam sax
Nicolas Folmer trumpet
Philippe Balatier keys
Mike Chekli turns
Pascal Reva drums

 

Alchemik
Grzegorz Piotrowski sax
Łukasz Golec trumpet
Paweł Golec trombone
Marcin Masecki piano
Marcin Murawski d.bass
Robert Luty drums

 

Mika
Mika Urbaniak vocal
Sławomir Jaskułke piano
Robert Kubiszyn bass
Krzysztof Dziedzic drums
Dj Krime turns
Vj Zupika video

Terence Blanchard Sextet

Terence Blanchard trumpetBrice Winston saxLionel Loueke guitarAaron Parks pianoDerrick Hodge bassKendrick Scott drums



 

Wojciech Staroniewicz Hand Made
Wojciech Staroniewicz sax
Cezary Paciorek accordeon
Maciej Grzywacz guitar
Piotr Lemańczyk d. bass
Hubert Zemler drums

 

Doug Wamble Quartet
Doug Wamble guitar
Roy Dunlap piano
Jeff Hanley bass
Peter Miles drums

 

Yellowjackets
Jimmy Haslip bass
Bob Mintzer sax
Marcus Baylor drums
Russell Ferrante piano

 

Riverboat Ramblers
Wladimir Bukariew trombone
Siergiej Kriuczkow trumpet
Artur Włodkowski sax
Jurij Miszczenko d.bass
Zdzisław Kalinowski piano
Janusz Skólski drums

 

Kaczmarczyk-Barański-Dobrowolski Trio

2006 

Stax Groove
Tomohide Izumi dance
Shun Taniuchi dance
Munemichi Yoshida dance
Atsushi Yoshioka dance
Kuniaki Mogami turns

 

Relax
Llewy Sel vocal
Satin drums
Officer M keys
Burdell bass
CJ San Pedro trumpet
Billy Bob Tattoo keys

 

Anna Serafińska Groove Machine
Anna Serafińska vocal
Krzysztof Herdzin piano
Robert Kubiszyn bass
Artur Lipiński drums

 

Peter Beets Trio
Peter Beets piano
Frank Van Geest d.bass
Hans Braber drums

 

Hank Jones
Hank Jones piano
Janusz Muniak sax
Joe Lovano i Simple Acoustic Trio
Joe Lovano sax
Marcin Wasilewski piano
Sławomir Kurkiewicz d.bass
Michał Miśkiewicz drums

 

Zbigniew Wegehaupt Quartet
Zbigniew Wegehaupt d.bass
Jerzy Małek trumpet
Marcin Masecki piano
Sebastian Frankiewicz drums

 

Andersen Herald Dahl Trio
Arild Andersen d.bass
Carsten Dahl piano
Patrice Herald drums

Courtney Pine Resistance
Courney Pine sax
Robert Fordjour drums
Darren Taylor bass
Chris Jerome piano
Cameron Pierre guitar
Donald Gamble percussion

 

Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach
Andrzej Zubek dyrygent
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Beata Przybytek vocal

 

Jazz Connection
Jurgen Feskens trumpet
Peter Van Steen trombone
Robert Henneveld sax
Bart Wluters d.bass
Kees Van Zijp piano
Ad Hoendervangers drums

 

Psio Crew
Katarzyna Dyga vocal
Hanna Kukioła violin
Karolina Żur violin
Krzysztof Pyter violin
Ryszard Cieślar violin
Mikołaj Stachura percussion
Maciej Szymonowicz d.bass
Mateusz Górny beat box

 

Tomaszewski Święs Dobrowolski Trio

2007 

Apostolis Trio
Apostolis Anthimos guitar
Krzysztof Dziedzic drums
Robert Szewczuga bass

 

Saskia Laroo i Funk De Nite
Saskia Laroo trumpet
Mc Stewlocks beat box
Warren Byrd keys
Ryszard Krawczuk sax
Artur Malik drums
Piotr Grząślewicz guitar
Piotr Wojtanowski bass

 

Henri Texier Strada Sextet
Henri Texier d.bass
Sebastien Texier clarinet
Francois Corneloup sax
Gueorgui Kornazov trumpet
Manu Codjia guitar
Christophe Marquet drums

Roberta Gambarini Quartet
Roberta Gambarini vocal
Kirk Lightsey piano
Alvin Queen drums
Reggie Johnson d.bass

 

Kaczmarczyk Quartet
Paweł Kaczmarczyk piano
Radek Nowicki sax
Michał Barański d.bass
Paweł Dobrowolski drums

Nils Petter Molvaer Trio
Nils Petter Molvaer trumpet
Eivind Aarset guitar
Audun Kleive drums

 

Charlie Haden Quartet West
Charlie Haden d.bass
Alan Broadbent piano
Ernie Watts sax
Jorge Rossy drums

 

Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach
Andrzej Zubek dyrygent
Gary Guthman trumpet
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Justyna Gwardecka vocal

 

Besh O Drom
Adam Pettik drums
Gergely Barcza sax
Attila Sidoo guitar
Jozsef Csurkulya cimbals
Gabriella Tinter voca
Laszlo Bekesi sax
Attila Herr bass
Peter Kajdy sound

Przemek Dyjakowski sax

Maciej Obara Trio

2008 

Wayne Shorter Quartet
Wayne Shorter sax
Danilo Perez piano
John Patitucci d.bass
Brian Blade drums

 

Chris Potter Quartet
Chris Potter sax
Adam Rogers guitar
Craig Taborn keys
Nate Smith drums

 

SFJAZZ Collective
Joe Lovano sax
Dave Douglas trumpet
Sfefon Harris vibes
Miquel Zenon sax
Andre Hayward trombone
Renee Rosnes piano
Matt Penmann d.bass
Eric Harland drums

 

Marcin Wasilewski Trio
Marcin Wasilewski piano
Sławomir Kurkiewicz d.bass
Michał Miśkiewicz drums

 

Laboratorium
Marek Stryszowski sax
Janusz Grzywacz keys
Krzysztof Ścierański bass
Mieczysław Grzyb drums

 

Omar Sosa Quartet
Omar Sosa piano
Julio Barreto drums
Childo Tomas d.bass
Molla Sylla drums

 

Aleksiej Krugłow – Krugly Band
Aleksey Kruglov sax
Dmitry Bratukhin piano
Roman Bubnov d.bass
Artem Fedotov drums

 

YoungBlood Brass Band
DH Skogen drums
Tom Reschke drums
Moses Patrou drums
Zach Lucas sax
Matt Hanzelka trombone
Joseph Goitz trumpet
Mike Boman trumpet
Charley Wagner trumpet
Arian Macklin suzafon

Polish Jazz Quartet
Jan Ptaszyn Wróblewski sax
Wojciech Karolak piano
Roman Dyląg d.bass
Wojciech Dąbrowski drums

 

Rebekka Bakken
Rebekka Bakken vocal
Sven Lindvall bass
Sebastian Studnitzky piano
Thomas Baldu drums

 

Dobrek Bistro
Krzysztof Dobrek accordeon
Aliosha Biz violin
Sascha Lackner d.bass
Luis Ribeiro drums

 

Boba Jazz Band
Jan Boba piano
Kasia Radwańska vocal
Mariusz Oleksa trombone
Władysław Grochot trumpet
Janusz Nowotarski clarinet
Jan Nowak d.bass
Olek Nowak drums
Marek Rosner guitar

 

Miloopa
Natalia Lubrano vocal
Wojtek Orszewski guitar, keys
Adam Milwiw-Baron trumpet
Radek Bednarz (Bond) bass
Michał Muszyński drums
Rafał Smoleń sound
Spectribe visions

 

Muariolanza
Mariusz Orzełowski guitar
Dominik Mietła trumpet
Sylwester Walczak bass
Pierre drums
Marcin Babko effects
Mateusz Żyliński visions

2009 

Ron Carter Quartet
Ron Carter – bass (USA)
Stephen Scott – piano (USA)
Rolando Morales-Matos – percussion (USA)
Payton Crossley – drums (USA)

 

Nigel Kennedy Quintet
Nigel Kennedy – electric violin (Anglia)
Tomasz Grzegorski – tenor sax (Polska)
Piotr Wyleżoł – piano, Hammond ogan (Polska)
Adam Kowalewski – bass (Polska)
Krzysztof Dziedzic – drums (Polska)

 

James Carter Quintet
James Carter – saxophones (USA)
Dwight Adams – trumpet (USA)
Gerard Gibbs – piano (USA)
Leonard King – drums (USA)
Ralphe Armstrong – bass (USA)

Erik Truffaz Quartet
Erik Truffaz – trumpet, effects (Francja)
Patrick Muller – keyboards, synths (Francja)
Christophe Chambet – bass (Francja)
Alberto Malo – drums (Francja)

Lynne Arriale Trio
Lynne Arriale – piano (USA)
Thomas Bramerie – bass (USA)
Anthony Pinciotti – drums (USA)

 

Christian Scott Quintet
Christian Scott – trumpet (USA)
Mathew Stevens – guitar (USA)
Milton Fletcher – piano (USA)
Kristopher Keith Funn – bass (USA)
Jamire Williams – drums (USA)

Wojciech Staroniewicz – A’Freak-An Project
Wojciech Staroniewicz – sax (Polska)
Janusz Mackiewicz – bass (Polska)
Michał Gos – drums (Polska)
Dominik Bukowski – vibrafon, marimba (Polska)
Kuba Pogorzelski – afr.instr. percussion (Polska)
Przemek Dyakowski – sax (Polska)
Darek Herbasz – sax (Polska)
Marek Romanowski- trombone (Polska)
Adam Przybysz – wizualizacja (Polska)
Rafał Chomik – wizualizacja (Polska)

 

Pad Brapad Moujika
Adrien – violon (Francja)
Ben aka Coltsilvers – platines (Francja)
David – violon alt (Francja)
Fred – bass (Francja)
Mathieu – accordeon (Francja)
William – percussions (Francja)

 

DJ Dusty – Jazz & Milk (Niemcy)
 

Dj Igor Boxx – Skalpel (Polska)

 

Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją Andrzeja Zubka

2010 

Dee Dee Bridgewater (USA)
To Billie With Love:
A Celebration of „Lady Day”

 

McCoy Tyner Trio (USA)
with special guest: Gary Bartz

 

Igor Butman Quartet (Russia)

 

Magic Malik Orchestra (France)

 

Jerzy Malek Quintet (Poland)

Andrzej Jagodzinski Trio (Poland)

 

Roy Bennet Group (Poland/USA)

 

Fanga (France)

 

Jazzanova with Paul Randolph (Germany)

 

Three Fall (Germany)

 

Lesni zver (Czech)

2011 

Ahmad Jamal Quartet (USA)

Ahmad Jamal – fortepian
James Cammack – kontrabas
Manolo Badrena – instrumenty perkusyjne
Herlin Riley – perkusja

 

Joshua Redman Trio (USA)

Joshua Redman – saksofon
Reuben Rogers – kontrabas
Gregory Hutchinson – perkusja

 

Candy Dulfer Group (Holandia/USA/UE)

Candy Dulfer – saksofon, wokal
Ulco Bed – gitara
Arjen Mooijer – klawisze
Chance Howard – wokal, klawisze
Oscar Kraal – perkusja
Manuel Hugas – gitara basowa
Ricardo Burgrust – wokal

 

Avishai Cohen Trio (Izrael)– światowa premiera programu “Seven Seas”

Avishai Cohen – kontrabas, wokal
Shai Maestro – fortepian, klawisze
Itamar Doari  – perkusja, wokal

 

Céu (Brazylia) – premiera! po raz pierwszy w Polsce!

Céu  – wokal
Lucas Martins – gitara basowa, gitara
Bruno Buarque – instrumenty perkusyjne
Guilherme Ribeiro – klawisze
DJ Marco – decks

 

Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson (Polska/USA)

Eddie Henderson – trąbka, flugehorn
Maciej Sikała – saksofony
Dominik Wania – piano
Henryk Gradus – kontrabas
Tomek Grochot – perkusja

 

Piotr Wyleżoł Quartet (Polska/USA) – premiera!

Billy Hart – perkusja
Ed Schuller – kontrabas
Robert Majewski – trąbka
Piotr Wyleżoł – fortepian

 

Marcin Żupański Chicago Quartet (Polska/USA) – premiera!

Marcin Żupański – saksofony, flet
Stuart Mindeman – piano
Patrick Mulcahy – kontrabas
Clif Wallace – perkusja
„Matthew” Barabasz – gitara (gościnnie)

 

The Hillbilly Moon Explosion (Szwajcaria)

Duncan James – gitara
Oliver Baroni – gitara basowa
Emanuela Hutter – gitara, wokal
Luke ‚The Puke’ Weyermann – perkusja

2012

Archie Shepp & Joachim Kühn WO!MAN (USA/Germany)
Archie Shepp – sax
Joachim Kühn – piano

 

Maria Schneider & Silesian Jazz Orchestra (USA/Poland)

 

Ambrose Akinmusire Quintet (USA)
Ambrose Akinmusire – trumpet
Walter Smith III – tenor sax
Sam Harris – piano
Matt Brewer – d.bass
Kendrick Scott – drums
http://www.ambroseakinmusire.com

 

Buika (Spain)
Concha Buika – vocal
Kendrick Scott- piano
Ramon Suarez – cajun

 

Andrzej Zubek Quartet (Poland)
Andrzej Zubek – piano
Bronislaw Suchanek – d.bass
Boguslaw Skawina – trumpet
Kazimierz Jonkisz – drums

Jan Ptaszyn Wroblewski Sekstet (Poland)Jan Ptaszyn Wroblewski – saxWojciech Niedziela – pianoSławomir Kurkiewicz – d.bassMarcin Jahr – drumsRobert Majewski – trumpetHenryk Miskiewicz – sax

Adam Baldych Quintet ft. Dana Hawkins (Poland/USA)
Adam Baldych – violin
Pawel Tomaszewski – piano
Maciej Kocinski – sax
Andrzej Swies – d.bass
Dana Hawkins – drums
http://www.adambaldych.com

 

NoJazz (France)
Pascal Reva – drums
Philippe Balatier – keys
Andrew Ward – vocal
Philippe Sellam – sax
Sylvain Gontard – trumpet
http://www.nojazz.fr

 

ZumbaLand (Georgia)
Zaza Korinteli – guitar, vocal
Levan Deisadze – bass
Alexander Nikoladze – flute
Zaza Tsertsvadze – drums
Ioseb Kapanadze – keys, vocal
http://www.zazakorinteli.com

2013

Monika Borzym
Monika Borzym – wokal
Mariusz Obijalski – fortepian
Paweł Puszczało – kontrabas
Krzysztof Kawałko – gitara
Marcin Ułanowski – perkusja
Radek Nowicki – saksofon

 

Donny McCaslin Group (USA) – polska premiera płyty „Casting For Gravity”!
Donny McCaslin – saksofon tenorowy
Matt Mitchell – piano fendera
Tim Lefebvre – gitara basowa
Nate Wood – perkusja

 

Henryk Miśkiewicz “Full Drive3” feat. Michael Patches Stewart (Polska/USA)
Henryk Miśkiewicz – saksofony
Michael Patches Stewart – trąbka
Artur Lesicki – gitary
Robert Kubiszyn – gitara basowa
Michał Miśkiewicz – perkusja

 

Kenny Garrett Quintet (USA)
Kenny Garrett – saksofon altowy
Vernell Brown – fortepian
Corcoran Holt – kontrabas
McClenty Hunter – perkusja
Rudy Bird – instrumenty perkusyjne

 

Gregoire Maret Quartet (Szwajcaria/USA) Polska premiera płyty „Gregoire Maret”!
Gregoire Maret – harmonijka ustna
Federico Gonzalez Pena – fortepian, instrumenty klawiszowe
Robert Kubiszyn – gitara basowa
Clarence Penn – perkusja

 

Terri Lyne Carrington Premiera światowa programu i płyty „Money Jungle”!
Terri Lyne Carrington – perkusja
Aaron Parks – fortepian
James Genus – kontrabas
Asher Kurtz – gitara
Tia Fuller – saksofon
Gretchen Parlato – wokal (gościnnie)

Us3 (Wielka Brytania/USA)
Geoff Wilkinson – beats
Neville Malcolm – kontrabas
Mike Gorman – klawisze
Ed Jones – saksofon
Freddie Gavita – trąbka
DJ – turntables
KCB – rap
Tukka Yoot – rap

 

Gretchen Parlato (USA) Po raz pierwszy w Polsce!
Gretchen Parlato – wokal
Aaron Parks – fortepian
Alan Hampton – kontrabas
Mark Guiliana – perkusja

Wręczenie nagród
Benny Golson „We Remember Clifford” (USA) Polska premiera programu!
Benny Golson – saksofon tenorowy
Eddie Henderson – trąbka
Till Brönner – trąbka
Olaf Polziehn – fortepian
Reggie Johnson – kontrabas
Alvin Queen – perkusja

 

Beata Przybytek „I’m Gonna Rock You”
Beata Przybytek – wokal
Artur Lesicki – gitara
Bogusław Kaczmar – fortepian
Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe
Adam Kowalewski – kontrabas
Krzysztof Dziedzic – perkusja
Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
Ela Łuszczakiewicz – chórek

 

Bruut! (Holandia) Po raz pierwszy w Polsce!
Maarten Hogenhuis – saksofon
Folkert Oosterbeek – organy hammonda
Thomas Rolff – kontrabas
Felix Schlarmann – perkusja

2014 

Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski
Wojciech Myrczek – wokal
Paweł Tomaszewski – fortepian

The Trio Of Oz (USA)
Omar Hakim – perkusja
Rachel Z – fortepian
Jon Toscano – kontrabas

 

Tubis Trio
Maciej Tubis – piano
Marcin Lamch – gitara basowa
Przemek Pacan – perkusja

Miguel Zenon Quartet (USA)
Miguel Zenon – saksofon
Luis Perdomo – fortepian
Jorge Roeder – kontrabas
Henry Cole – perkusja

 

Dianne Reeves (USA)
Dianne Reeves – wokal
Peter Martin – fortepian
Peter Sprague – gitara
James Genus – kontrabas
Terreon Gully – perkusja

 

Robert Szewczuga Trio
Robert Szewczuga – gitara basowa
Paweł Tomaszewski – piano
Paweł Dobrowolski – perkusja

 

Pat Martino Trio (USA)
Pat Martino – gitara
Jay Bianchi – organy Hammonda B3
Carmen Intorre – perkusja

 

Billy Cobham Spectrum 40 (USA)
Billy Cobham – perkusja
Gary Husband – keyboard
Dean Brown – gitara
Ric Fierabracci – kontrabas

Sound Machine Trio feat. Tomasz NowakDorota „Doro” Zaziąbło – rodes, hammondPatryk „Pat” Bizukojć – gitara basowaRyszard „Bali” Balcer – perkusjaTomasz Nowak – trąbka

INCOGNITO  (Wielka Brytania)
Jean Paul Maunick (Bluey) – gitara / wokal
Matthew Cooper – klawisze
Vanessa Haynes – wokal
Anthony Momrelle – wokal
Katie Hector – wokal
Francesco Mendolia – perkusja
Joao Caetano – instrumenty perkusyjne
Franciszek Hylton – gitara basowa
Sidney Gauld – trąbka
James Anderson – saksofon
Trevor Mires – puzon

 

Dj BALATMAN (Francja)

 

Flesh Machine
Mateusz Rybicki – klarnet, klarnet basowy
Zbigniew Kozera – kontrabas
Wojciech Romanowski – perkusja

 

Abdullah Ibrahim Solo (RPA)
Abdullah Ibrahim – fortepian

 

Lizz Wright (USA)
Lizz Wright – wokal
Kenny Banks – fortepian/Hammond B3
Nicolas D’Amato – bass
Robin Macatangay – gitara
River Guerguerian – perkusja

 

HeFi Quartet
Leszek HeFi Wiśniowski – flet, saksofon
Tomasz Kupiec – gitara basowa
Mateusz Pałka – piano
Bartek Staromiejski – perkusja

 

String Connection
Krzesimir Dębski – skrzypce
Krzysztof Przybyłowicz – perkusja
Andrzej Olejniczak – saksofon tenorowy i sopranowy
Janusz Skowron – pianino Fendera
Krzysztof Ścierański – gitara basowa

 

Elina Duni Quartet (Albania)
Elina Duni – wokal
Colin Vallon – fortepian
Patrice Moret – kontrabas
Norbert Pfammater – perkusja

2015

Azuolas Paulauskas project „Evoliucija” (Lithuania)
Ažuolas Paulauskas – drums
Valerijus Ramoška – trumpet
Liutauras Janušaitis – sax
Raimondas Dauginas – keys
Gintaras Šulinskas – guitar
Tomas Maslauskas – double bass

 

Malgorzata Zuber Quintet

 

Włodek Pawlik Special Project (Poland)
Włodek Pawlik – piano
Paweł Pańta – double bass, bass
Cezary Konrad – drums
Lora Szafran – vocal
Marek Bałata – vocal
Gary Guthman – trumpet

 

Quartado

Soweto Kinch (Great Britain)
Soweto Kinch – saxophone
Karl Rasheed-Abel – bass
Graham Godfrey – drums

 

Arturo Sandoval 10 Times Grammy Award Winner (USA/Cuba)
Arturo Sandoval – trumpet
Rene Toledo – guitar
Kemuel Roig – piano
Teymur Phel – bass
Alexis Arce – drums
Ricardo Pasillas – percussion

 

Michał Wróblewski Trio 

 

Tingvall  Trio (Sweden/Cuba/Germany)
Martin Tingvall – piano
Omar Rodriguez Calvo – double bass
Jürgen Spiegel – drums

 

Miles Electric Band (USA)
Christian Scott – trumpet
Vince Wilburn Jr. – drums
Richard Patterson – bass
Badal Roy – tablas
John Beasley – keyboards
Bobby Irving III – piano
Mino Cinelu – percussion
Munyungo Jackson – percussion
Blackbyrd McKnight, – guitar
Antoine Roney – saxophone
DJ Logic – turntables

 

Sabina Myrczek Quartet

Mary’s Jazz Ensemble (Detroit, USA)

 

Red Baraat
Sunny Jain – dhol, bandleader
Rohin Khemani – percussion
Tomas Fujiwara – drums
Alex Hamlin – soprano sax
Mike Bomwell – baritone sax
Sonny Singh – trumpet, vocal
MiWi La Lupa – bass trumpet. vocal
Ernest Stuart – trombone
John Altieri – sousaphone, MC

 

DJ Sunny Jain

 

Wayne Shorter Quartet (USA)
Wayne Shorter – saxophones
Danilo Perez – piano
John Patitucci – double bass
Brian Blade – drums

 

Wayne Shorter Symphonic (USA/Poland)
Wayne Shorter – saxophones
Danilo Perez – piano
John Patitucci – double bass
Brian Blade – drums
Esperanza Spalding – double bass, vocal

 

Polish National Radio Symphonic Orchestra under Clark Rundell

 

Walk Away – 30 years 
Krzysztof Zawadzki – drums
Bernard Maseli – vibraphone
Adam Wendt – saxophone
Tomasz Grabowy – bass
Zbigniew Jakubek – keyboards

 

Mydy Rabycad (Czech Republic)
Žofie Dařbujánová – vocal
Mikuláš Pejcha – saxophone, vocal
Jan Drábek – double bass, bass, vocal, programming
Nèro Scartch – vocal, programming
Tomáš Konůpka – drums
Ondřej Slánský – guitar

2016 

Trerence Blanchard Quintet (USA)
Dee Dee Bridgewater
China Moses
Becca Stevens
Polish National Radio Symphonic Orchestra
under Alexander Humala

 

Maceo Parker (USA)

 

Dave Holland Trio (UK, USA)

 

Bireli Lagrene Electric Quartet (France)

 

China Moses (USA)

 

Phronesis Trio (UK, Denmark, Sweden)

 

Atom String Quartet (Poland)

 

Maciej Obara Quartet (Poland)

 

Myrczek & Tomaszewski (Poland)

 

Paweł Kaczmarczyk Trio (Poland)

 

Jan Ptaszyn Wróblewski Sekstet (Poland)

 

Maciej Wojcieszuk Quintet (Poland)

 

Agnieszka Derlak Trio (Poland)

 

Slowly Rolling Camera (UK)

 

Psio Crew (Poland)

 

Zbigniew Namyslowski Quintet (Poland)

 

Domas Aleksa (Lithuania)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NASI PARTNERZY

1.png
3.png

© 2020 LOTOS JAZZ FESTIWAL ZADYMKA JAZZOWA