O festiwalu Wykonawcy Program Bilety

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich wokalistek jazzowych, według krytyków obdarzona „fenomenalnie pięknym głosem”.

Jane Monheit –  w wieku 20 lat zajęła drugie miejsce w prestiżowym konkursie wokalnym Thelonious Monk Institute.

Jej pierwszy album „Never Never Land” został uznany za najlepsze debiutanckie nagranie przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Jazzowych i utrzymywał się na jazzowej liście Billboardu ponad rok. Następne albumy również były wysoko notowane, przyniosły jej także dwie nominacje do nagrody Grammy (albumy „In The Sun” (2002) i „Taking A Chance On Love” (2004) w kategorii najlepszej aranżacji instrumentalnej towarzyszącej wokalowi.

Projekt „The Songbook Sessions”, poświęcony Elli Fitzgerald, został nagrany razem z wybitnym trębaczem i kompozytorem Nicholasem Paytonem, który jest autorem aranżacji do części utworów. Monheit sięga po swoje ukochane piosenki, które Ella Fitzgerald wykonywała wspólnie z takimi sławami, jak ColePorter, George and Ira Gershwin, Rodgers and Hart, Duke Ellington czy Irving Berlin.

„To pierwsze nagranie, o którym mogłam w całości decydować sama. Słuchając siebie na tej płycie, usłyszałam wokalistkę, jakiej wcześniej nie znałam – bardziej dojrzałą. Było to trochę przerażające, bo w niektórych miejscach mój wokal posiada pewną surowość. Postanowiliśmy jednak tego nie zmieniać. W tym głosie słychać 38-letnią kobietę z dużym bagażem życiowych doświadczeń. Te piosenki naprawdę odzwierciedlają to, kim jestem”.

22.02.2017, godz. 19.00 – Galeria SFERA/ Klub Klimat

Jane Monheit – vocal
Nicholas Payton – trumpet
Joe Dyson – drums
Daniel Sadownick – percussion

 

 

wszyscy

Wykonawcy

Nicholas Payton, Afro-Caribbean Mixtape

Laureat nagrody Grammy, jeden z czołowych światowych trębaczy jazzowych, multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor.

Tomek Grochot Quintet + Eddie Henderson "IN AMERICA"

Koncert premierowy nowego autorskiego albumu kwintetu Tomka Grochota "in America".

David Sanchez Carib

Saksofonista pochodzący z Puerto Rico. Sześciokrotnie nominowany, 2-krotny zdobywca nagrody Grammy.

Kalendarz

Maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
Wydarzenia
  • No events.