top of page

12.06 - Zadymka w Sali NOSPR


12 czerwca 2023 r. poniedziałek


godz. 20.00 / Sala Koncertowa NOSPR w Katowicach KUP BILETY

- Ibrahim Maalouf invites the Haïdouti Orkestar /koncert/Jego charakterystyczny styl i brzmienie trąbki rozpoznawalne są na całym świecie. Urodzony w Bejrucie w 1980 roku, Ibrahim Maalouf jest dziś najpopularniejszym instrumentalistą francuskiej sceny muzycznej. Wychowany i wykształcony na styku kultury europejskiej i arabskiej wykorzystuje w grze na trąbce orientalną skalę ćwierćtonową. Muzyka, którą gra i komponuje Maalouf, pomimo klasycznych i jazzowych fundamentów śmiało wchodzi w reakcję z gatunkami takimi jak pop, soul, elektro czy hip-hop. Jego niezwykły talent odkrył legendarny Quincy Jones, wkrótce potem przez New York Times został okrzyknięty „wirtuozem” trąbki. Maalouf nagrał 16. autorskich albumów, komponuje muzykę do filmów, utwory chóralne i orkiestrowe. Gra i nagrywa z artystami z różnych stylów muzycznych, takimi jak Sting, Wynton Marsalis, Salif Keïta, Amadou & Mariam, Lhasa de Sela, Marcel Khalifa, Vanessa Paradis, Juliette Gréco, Archie Shepp, Georges Moustaki. Występował z sukcesem w największych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie, m.in.: Volkswagen Arena w Stambule, Lincoln Jazz Center w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie czy Accor Arena z Paris-Bercy. Czas na katowicką Salę NOSPR i koncert otwarcia ORLEN Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Będzie to jedyny koncert Ibrahima Maaloufa w Polsce.


Haïdouti Orkestar to zespół muzyków z Turcji, Francji, Rumunii i Serbii, który od prawie dwóch dekad łączy i miesza kultury. W ostatnich latach często występują, jako goście trębacza Ibrahima Maaloufa. Zespół współtworzył z artystą ścieżkę dźwiękową do filmu La Vache Mohameda Hamidiego w 2016 roku i towarzyszył mu w trasach koncertowych w 2019, 2022 i 2023 roku w tym na prestiżowych przystankach takich jak Nice Jazz Festival, festiwal Django Reinhardt, a nawet Sacred Music w Fezie. Następny przystanek to Orlen Jazz festiwal XXV Bielska Zadymka Jazzowa.

Dzięki tej muzycznej i ludzkiej podróży Haïdouti Orkestar chce być ambasadorem multikulturowej Francji. W czasach pokusy zamykania się w sobie i mowy nienawiści grupa tworząc muzyczną wspólnotę angażuje się we współistnienie i łączenie kultur. Kiedy niektórzy wznoszą mury na swoich granicach, Haidouti je przekracza.


Zespół tworzą:

Zeki Ayad Çölas (Turcja) - główny wokal Edika Gunduz (Turcja) - wokal Sylvain Dupuis (Francja) - tapan, perkusja Stéphane Danielides (Francja) - soubassophone Mihaï Pirvan (Cygan z Rumunii) - saksofon, zurna Jasko Ramic (Cygan z Serbii) - akordeon Justin Lardic (Francja) - instrumenty perkusyjne Martin Saccardy, (Francja) - trąbka Charlotte Auger, Alon Peylet (Francja) -tuba Nuria Rovira Salat (Hiszpania) - taniec
679 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page