top of page

CZERWCOWA ZADYMKA 2022

Zaktualizowano: 27 kwi 2022


LOTOS Jazz Festival 24. Bielska Zadymka Jazzowa swoją pierwszą, tegoroczną odsłonę miał 4 marca, kiedy w nowej, bielskiej Sali Koncertowej Cavatina Hall wystąpił Brad Mehldau z Filharmonią Brno. Na drugą część festiwalu organizatorzy zapraszają w czerwcu.

Dwa pierwsze dni zaplanowane są w Katowicach i Zabrzu. 20 czerwca w Sali Koncertowej Radia Katowice odbędzie się finał zadymkowego Konkursu, a wieczorem publiczność w ramach cyklu „Śląsk z góry na dół”, zostane zwieziona górniczą szolą 320 metrów pod ziemię, gdzie w Komorze Badawczej K8 odbędzie się koncert zespołu Błoto.

21 czerwca w katowickiej Sali Koncertowej NOSPR swój najnowszy program „New Works Reflecting The Moment„ zaprezentuje gwiazdorska formacja SFJAZZ Collective. Dyrektorem muzycznym projektu jest saksofonista Chris Potter, a wraz z nim występują m.in.: David Sánchez i Gretchen Parlato.

22 czerwca Zadymka wróci do Bielska-Białej. W Cavatina Hall zadymkowy wieczór rozpocznie Marilyn Mazur, która zaprezentuje swoją „Shamanię” – program zrealizowany wraz z grupą dziesięciu kobiet, cenionych artystek duńskiej, szwedzkiej i norweskiej sceny avant-jazzowej. W drugiej części wieczoru scenę opanują mężczyźni. Power Of The Horns, super grupa jazzowa składająca się z czołowych polskich muzyków średniego pokolenia pod przewodnictwem Piotra Damasiewicza zaprezentuje materiał z płyty "Polska”.

23 czerwca, w Noc Świętojańską, kolejna wyprawa z cyklu „Śląsk z góry na dół”, tym razem publiczność kolejką gondolową wyjedzie na górę Szyndzielnia, gdzie na wysokości 1000 metrów n.p.m., w schronisku zagrają: Hizbut Jamm i Rodziewicz Quintet.

24 czerwca festiwalową Scenę na Rynku otworzy Big Band naszego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, a w Cavatina Hall swój najnowszy projekt przedstawi akustyczne trio wirtuoza gitary, Al Di Meoli. Na dalszą część wieczoru organizatorzy zaproszą do Klubu Klimat, gdzie w sprawdzonej formule Okolic Jazzu, do wspólnej zabawy zaproszą kolejno polskie Nervy i francuski Electro Deluxe z żywiołową mieszanką groove heavy jazzu, funku i hip-hopu.

25 czerwca podczas Gali Polskiego Jazzu odbędzie się oficjalna premiera płyty „Depressed Lady”, którą Mary Rumi i Jacek Namysłowski zadedykowali ojcu. Podczas koncertu rodzina odbierze nagrodę Anioła Jazzu, jaką organizatorzy przyznali jeszcze przed śmiercią Zbigniewowi Namysłowskiemu. Wielkim wydarzeniem festiwalu będzie koncert legend afro-kubańskiego jazzu - Chucho Valdesa i Paquito D'Rivery. W nocy na bielskim Rynku muzyczny klimat kontynuować będzie CUBAns reUNION, czyli reprezentacja “polskich” kubańczyków z Jose Torresem i Rey’em Ceballo na czele.

Festiwal zakończy w niedzielę 26 czerwca Parada Nowoorleańska, która przemaszeruje z Ronda Bielskiego Jazzu na Rynek, gdzie swój afrykański show zaprezentuje zespół City Bum Bum & Friends.

3452 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page