top of page

15.03 - Kuba Więcek – Hoshii na Szyndzielni

Zaktualizowano: 29 sty26. Bielska Zadymka Jazzowa live at Cavatina Hall

-----------------------------

15 MARCA 2024 / od godz. 18.00

Schronisko na Szyndzielni

-----------------------------

SLĄSK Z GÓRY NA DÓŁ LUB Z DOŁU DO GÓRY

RQS NEW TONE

-----------------------------

18.00 – 18.30 Wyjazd Kolejką Linową na Szyndzielnię

20.00 – Schronisko na Szyndzielni / Śląsk z Góry na Dół

Powitanie – Kapela Góralska Śtyry i Przyjaciele

Kuba Więcek – Hoshii

22.00 – Zjazd Kolejką do miasta

-----------------------------


„RQS New Tone” - to cykl koncertów, które prezentujemy wspólnie z wieloletnim sponsorem Bielskiej Zadymki Jazzowej, firmą Rectus Polska. Z przedstawicielami naszego sponsora, zapraszamy publiczność na spotkania z nową muzyką jazzową, jaka powstaje w różnych kulturotwórczych ośrodkach naszego globu. Po scenie londyńskiej, którą prezentowaliśmy w roku ubiegłym, czas na nową, jaka powstaje w naszym kraju.


Hoshii (co po japońsku oznacza pragnąć) to najnowszy projekt saksofonisty i producenta Kuby Więcka, który wraca na scenę jazzową z nowymi pomysłami, które zebrał przez ostatnie lata pracując z wieloma artystami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzyka grana przez zespół hoshii to są tak naprawdę bity stworzone przez Kubę, które następnie zostały zaaranżowane na kwartet jazzowy, a później wyprodukowane w sposób, który ma za zadanie redefiniować brzmienie współczesnego jazzu. W skład zespołu wchodzą również: pianista Grzegorz Tarwid, z którym Kuba studiował w Kopenhadze, Max Mucha – basista znany m.in. ze współpracy z Christianem Scottem oraz perkusista Miłosz Berdzik, świeżo upieczony absolwent Berklee College of Music.


Kontekstem dla muzyki jest opowieść o istocie (jej imię to hoshii) pochodzącej z planety o nazwie versus, oddalonej od Ziemii o kilka galaktyk. Hoshii, znudzone swoim doskonałym i przewidywalnym życiem, wyrusza w podróż by przeżyć coś nowego i w ten sposób pojawia się na Ziemi. Wśród ludzi początkowo mierzy się z odrzuceniem, ale z czasem sytuacja zmienia się i istota zaczyna zyskiwać w oczach nowego otoczenia.


Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Laureat wielu nagród muzycznych takich jak Fryderyk, olśnienia Onetu czy Mateusz Trójki. Absolwent konserwatorium muzycznego w Kopenhadze. Wydał trzy albumy autorskie w prestiżowej serii Polish Jazz. Amerykański magazyn „Downbeat” wymienia go jako jednego z muzyków, którzy mogą mieć wpływ na to jak jazz będzie brzmiał w przyszłości.710 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page