top of page

26. BZJ Lato - 23 czerwca

Zaktualizowano: 22 maj


Program niedzielnej Zadymki adresowany jest dla całych rodzin i zachęcać będzie do wyjścia w plener. Wstęp na wszystkie wydarzenia w tym dniu jest bezpłatny.


O 11.00 przed schroniskiem na Dębowcu standardy tradycyjnej muzyki jazzowej prezentować będzie festiwalowa formacja BRASS BAND ZADYMKA. Zespół, który tworzą uczniowie i absolwenci bielskiej Szkoły Muzycznej, już od kilku lat towarzyszy imprezie koncertując na ulicach i placach miast, w których odbywa się Zadymka. Tak więc w górskim plenerze, z panoramą Bielska-Białej w tle będzie można wypić poranną kawę czy zjeść śniadanie serwowane przez gastronomię schroniska na Dębowcu słuchając formacji złożonej z instrumentów dętych wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją.


O 15.00 festiwal przeniesie się do centrum, tam pod bielskim Ratuszem rozpocznie się PARADA NOWOORLEAŃSKA, która w tym roku wzbogacona będzie o zupełnie nowy pomysł - Konkurs Zespołów Ulicznych. Publiczność uczestnicząca w Paradzie otrzymywać będzie od zadymkowych wolontariuszy specjalną, festiwalową walutę, którą będzie mogła nagradzać najciekawsze ich zdaniem muzyczne programy, przedstawiane przez koncertujące wzdłuż  ul. 11 Listopada zespoły. Całą imprezę zakończy przeliczenie zgromadzonej waluty przez biorące w konkursie kapele. Zgromadzone środki organizatorzy wypłacą muzykom w formie honorarium, a zespół który zbierze największą sumę ogłoszony zostanie zwycięzcą konkursu. Parada zakończy się pod sceną plenerową na placu Wojska Polskiego, gdzie o 17.00 wystąpi czeska  orkiestra Swing Melody i wprowadzi publiczność w klimaty najsłynniejszej epoki jazzu, jaką jest Swing. W repertuarze zespołu znajdują się najsłynniejsze utwory Duke'a Ellingtona, Benny'ego Goodmana, Counta Basiego i innych, a także utwory czeskich kompozytorów. Dla jak największej autentyczności brzmienia członkowie orkiestry korzystają wyłącznie z historycznych instrumentów muzycznych oraz materiałów nutowych z epoki lat 20. - 40. ubiegłego wieku. Koncert będzie równocześnie zaproszeniem do tańca. W imprezie potwierdziła udział szkoła tańca Swing City, która specjalizuje się w tanecznym stylu Liny Hop.Niedzielny program Zadymki zakończy koncert laureata ubiegłorocznej edycji Konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej. W Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej wystąpi Know Material.

47 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page