top of page

13.03 - Siema Ziemia w Guido

Zaktualizowano: 29 sty

26. Bielska Zadymka Jazzowa live at Cavatina Hall

-----------------------------

13 MARCA 2024 / Godz. 18.30

-----------------------------

SLĄSK Z GÓRY NA DÓŁ LUB Z DOŁU DO GÓRY

Kopalnia Guido / RQS NEW TONE

-----------------------------

18.30 – Kopalnia Guido Zabrze

18.30 – 19.00 zjazd górniczą szolą na poziom – 320 m.

19.45 – Kopalnia Guido - Komora Badawcza nr 8 / Koncert

Siema Ziemia

21.30 – 22.00 wyjazd górniczą szolą na powierzchnię

-----------------------------


„RQS New Tone” - to cykl koncertów, które prezentujemy wspólnie z wieloletnim sponsorem Bielskiej Zadymki Jazzowej, firmą Rectus Polska. Z przedstawicielami naszego sponsora, zapraszamy publiczność na spotkania z nową muzyką jazzową, jaka powstaje w różnych kulturotwórczych ośrodkach naszego globu. Po scenie londyńskiej, którą prezentowaliśmy w roku ubiegłym, czas na nową, jaka powstaje w naszym kraju.


Siema Ziemia - Elektroakustyczny kwartet czerpiący energię z kolektywnej improwizacji. Muzyka Siema Ziemia swobodnie czerpie z gatunków o elektronicznych korzeniach takich jak breakbeat, techno, footwork/juke łącząc je z jazzową improwizacją.


Utwory Siema Ziemia były prezentowane w takich stacjach radiowych jak BBC 6, Worldwide.fm, Narr Radio, Polskie Radio Dwójka, Polskie Radio Czwórka, Radio Jazz.fm, Paranoise Radio, Radio Alhara, Melodic Distraction [ID miesiąca], czy na oficjalnych playlistach Spotify: State of Jazz, 21st Century Jazz, The New Vanguard of Polish Jazz, Alternatywna Polska, Fresh Finds wśród takich artystów jak Kamasi Washington czy Comet is Coming.


Występowali między innymi na London Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Soundrive Festival, Amsterdam Dance Event, Jazz Jamboree a także w takich miejscach jak NFM, NOSPR, Jassmine, Le Periscope (FR) czy Bimhuis (NL).


Skład zespołu:

Kacper Krupa - sax, synths

Wuja HZG - bass, moog

Fryderyk Szulgit - guitar, synth

Konieczny - drums, synths[…] w Polsce nie widzę wielkiej konkurencji w takim stylu grania. Ale tym, co jest tu kropką na „i”, wykracza poza orbitę porównań i inspiracji, są umiejętności kształtowania brzmienia przez całą czwórkę w procesie improwizacji. Mamy do czynienia z bytem gdzieś z przecięcia sceny jazzowej i elektronicznej sceny tanecznej. A w najlepszych momentach – nie wiadomo już dokładnie skąd.


Bartek Chaciński / polifonia.blog.polityka.pl/


Czterdzieści trzy minuty drugiego longplay’a Siema Ziemi to naszpikowana pomysłami i finezją wykonawczą podróż przez potężną ilość przeżyć.


Bartek Woynicz / Nowamuzyka.pl


Różnorodność podjętych wątków obezwładnia, ale też stanowi o sile tego wydawnictwa, bo mimo że każdy utwór wywodzi się z nieco innej parafii, to całość świetnie się skleja i wszystkie te planety do siebie pasują. Dużo się tu dzieje, a jednocześnie nie ma miejsca na nudę i gdy już wydaje się, że nic nas nie zaskoczy, to muzycy wyskakują z kolejnym pomysłem, wykręcając brzmienie pobudzające wyobraźnię jak hollywoodzkie filmy o podróżach międzygwiezdnych.


Piotr Chęciński / przesyt.substack.com
Koncert w Kopalni Guido.


429 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page